• יו"ר: ד"ר אורי סגול
  • מזכירה: ד"ר פביאנה בנימינוב
  • חברי ועד: ד"ר אמאני בשארה, ד"ר גיל בן יעקב, ד"ר דוד ירדני, ד"ר דורון בולטין, פרופ' מחמוד מחמיד
מינויים

מומחה ישראלי מונה לנשיא האיגוד האירופאי של האנדוסקופיה של מערכת העיכול

פרופ' איין גרלנק, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה בבית החולים העמק, מונה לראש הארגון המאגד אלפי רופאי גסטרו מעשרות מדינות

פרופ' איין גרלנק, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה בבית החולים העמק. צילום: דוברות ביה"ח

פרופ' איין גרלנק, מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה בבית החולים העמק בעפולה, מונה לאחרונה לכהונת נשיא האיגוד האירופאי של האנדוסקופיה של מערכת העיכול. פרופ' גרלנק כיהן בשש השנים האחרונות כחבר בוועד האיגוד, כנציג מדינת ישראל, וכעת כאמור נבחר לכהונת נשיא האיגוד.

האיגוד האירופאי הוא ארגון גג שחברים יותר מ-4,300 רופאים ורופאות מ-41 מדינות אירופה, צפון אפריקה והמזרח התיכון.

פרופ' גרלנק מנהל את המכון לגסטרואנטרולוגיה ב"העמק" מאז שנת 2015. בשנים האחרונות הוקם במסגרת המכון המרכז למחלות מעי דלקתיות, היחיד מסוגו בצפון מזרח המדינה המטפל במאות חולי קרוהן וקוליטיס כיבית. שירות מתקדם נוסף שהוקם באחרונה הוא שירות לנוירו-גסטרואנטרולוגיה לאבחון ולטיפול במצבים של  הפרעות תנועתיות במערכת העיכול.

פרופ' גרלנק פרסם יותר מ-300 מאמרים ועבודות מחקר, הכוללים פרקים בספרים ותקצירים מדעיים. כתיבתו מתמקדת באבחון וטיפולים אנדוסקופיים בדימום במערכת העיכול, הערכה טכנולוגית של מכשירים אנדוסקופיים, איכות הטיפול בקפסולה אנדוסקופית, ניתוחי כלכלה ובריאות ומדידת איכות חיים הקשורה לבריאות במחלות הכבד.

בעבר שימש גרלנק חבר מועצה במועצת המנהלים של האגודה האמריקאית לאנדוסקופיה של מערכת העיכול וכיו"ר הוועדה הבינלאומית של ASGE ושל ועדת המחקר של ASGE. בנוסף, כיהן בוועד המנהל של האיגוד הישראלי לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד וכיום הוא חבר במועצה הלאומית לגסטרואנטרולוגיה, מחלות כבד ותזונה של משרד הבריאות.

נושאים קשורים:  פרופ' איין גרלנק,  מינוי,  העמק,  האיגוד האירופאי של האנדוסקופיה של מערכת העיכול
תגובות