• יו"ר: ד"ר אורי סגול
  • מזכירה: ד"ר פביאנה בנימינוב
  • חברי ועד: ד"ר אמאני בשארה, ד"ר גיל בן יעקב, ד"ר דוד ירדני, ד"ר דורון בולטין, פרופ' מחמוד מחמיד
חדשות

מחקר ישראלי מצא עוד יתרונות לדיאטה הים תיכונית הירוקה

דיאטה ים תיכונית ירוקה גורמת לשינויים בחיידקי המעי ומשפיעה על מסלולים גנטיים המעורבים בהפחתת הסיכון למחלות לב וסוכרת

המרכיב המרכזי של הדיאטה, צמח המים דאקוויד. רכיב חדש בתזונה המערבית. צילום: שאטרסטוק

לתזונה הים תיכונית הירוקה השפעה בולטת על אוכלוסיית החיידקים במעי (המיקרוביום). בניסוי התערבותי קליני רחב היקף שבוצע בישראל, מיקרוביום המעי של משתתפי הניסוי שהקפידו על הדיאטה הירוקה הועשר בחיידקים בעלי השפעות משמעותיות על משקל גוף ובקרת סוכר. בנוסף התגלה כי ההשפעות הבריאותיות הידועות של הדיאטה מתווכות למעשה על ידי השינויים באותם חיידקי מעי.

המחקר, בהובלת פרופ' איריס שי מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ובית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת הרווארד, יחד עם הדוקטורנט ד"ר אהוד רינות, פרופ' אילן יונגסטר מהמרכז הרפואי שמיר-אסף הרופא ואוניברסיטת תל אביב וחוקרים בחו"ל, פורסם החודש ב-Genome Medicine.

החוקרים ציינו כי הדיאטה הים תיכונית הירוקה גורמת לשינויים בחיידקי המעי ומשפיעה על מסלולים גנטיים המעורבים בהפחתת הסיכון למחלות לב וסוכרת.

בניסוי בשם DIRECT-PLUS הוצע קונספט של הדיאטה הים תיכונית הירוקה המועשרת פי 2 בפוליפנולים תזונתיים עם הפחתה בצריכה של בשר אדום בהשוואה לדיאטה הים תיכונית המסורתית. בנוסף לצריכה יומית של אגוזי מלך (28 גרם), משתתפי המחקר צרכו 4-3 כוסות תה ירוק ליום, עם צריכה יומית של 100 גרם שייק ירוק המבוסס על צמח המים duckweed, העשיר בחלבון זמין, ברזל, B12, ויטמינים, מינרלים ופוליפנולים, שהיווה תחליף לצריכת בשר יומית.

אותה קבוצת מחקר הראתה בעבר שדיאטה עתירת פוליפנולים יוצרת במעי תנאים מתאימים להליך השתלת צואה עצמית למניעת עליה חוזרת במשקל וכן שתזונה ים תיכונית ירוקה יכולה לסייע בהחלמה מכבד שומני. זאת ועוד, בהשוואה לתזונה ים תיכונית מסורתית, הדיאטה הירוקה מפחיתה את רמות הכולסטרול הרע LDL, משפרת בקרת סוכר ורמות לחץ דם וכן יש לה יתרון בהגנה מפני הזדקנות טבעית של אנטומיית המוח.

לפיכך, תוצאות המחקר החדש מראות שבעוד שכל הדיאטות גורמות לשינויים בולטים באוכלוסיית חיידקי המעי, השינויים בעקבות צריכת דיאטה ים תיכונית ירוקה משמעותיים הרבה יותר.

פרופ' שי: "באופן מעניין, השינויים המועילים במעי של אלה שהקפידו על הדיאטה הירוקה יוחסו לנטייה של דיאטה חדשה זו להשפיע באופן ספציפי על החיידקים הנדירים שבמעי. תופעה זו נבעה ככל הנראה מהעובדה שהמרכיב המרכזי של הדיאטה, צמח המים מסוג דאקוויד, הוא רכיב חדש בתזונה המערבית, דבר שגרם לחיידקים סמויים ונדירים בדרך כלל לשגשג תחת הסביבה האקולוגית החדשה שיוצר הצמח במעי.

"התזונה הים תיכונית הירוקה גרמה לשינויים חיידקיים ספציפיים, כולל העשרה במין החיידקי Prevotella, הידוע בהשפעותיו החיוביות על מטבוליזם סוכר ורגישות לאינסולין, תוך קידום מסלולים גנטיים חיידקיים המעורבים בהפחתת חומצות אמינו מסועפות, תרכובות הקשורות לסוכרת ותנגודת לאינסולין. הראנו כי על ידי שינוי חיידקי מעי ספציפיים באמצעות דיאטה, המיקרוביום מהווה מתווך בולט בין התזונה הירוקה להשפעותיה על ירידה במשקל והפחתת הסיכון הלבבי".

ד"ר רינות, המחבר הראשון של המאמר: "הממצאים מחזקים את ההבנה שלנו לגבי הקשר החזק שיש בין הצריכה התזונתית שלנו, מיקרוביום המעי והתוצאות הרפואיות של דפוסי תזונה בריאים. שאפנו לגלות כיצד בדיוק הדיאטה הים תיכונית הירוקה משפיעה על בריאותם של אלה שמקפידים לצרוך אותה.

"התוצאות הקליניות היו טובות מכדי להתעלם מהן", הוסיף. "אנחנו מקווים שעל ידי גילוי תפקידו של מיקרוביום המעי בהשפעת התזונה על האדם נוכל לשפר ולהתאים אישית את דיאטות העתיד".

שותף אחר לכתיבת דו"ח המחקר, פרופ' יונגסטר, הוסיף: "תוצאות אלו הן דוגמה נוספת המאירה את התפקיד המרכזי של המיקרוביום של המעי בבריאות ובחולי, ובתקוה ישפרו את ההבנה שלנו בתחום זה".

נושאים קשורים:  דיאטה ים תיכונית ירוקה,  חדשות,  מחקר,  פרופ' אילן יונגסטר,  פרופ' איריס שי,  ד"ר אהוד רינות,  מיקרוביום,  תזונה,  duckweed
תגובות

מה בדיוק היו מרכיבי הדיאטה הנ"ל ? היכן ובאיזה שם אפשר למצוא את ה-DUCKWEED ? האם נבדק הרכב המיקרוביום בסיום הניסוי ?