• יו"ר: פרופ' חיים שירין
  • מזכיר: ד"ר ליאור כ"ץ
  • גזבר: פרופ' ריפעת ספדי
  • חברי איגוד: ד"ר טובה רייניס, ד"ר מיכל אופנהיים, ד"ר נעים אבו-פרחה וד"ר לב ליכטנשטיין

חדש! פודקאסטים בתחומי הגסטרואנטרולוגיה והבריאות הדיגיטלית

איך למנוע טעויות במרשמים למטופלים באמצעות בינה מלאכותית ■ אפליקציה לאיחוד וניהול כלל המידע הרפואי של המטופל ■ רשות החדשנות תומכת ברפואה דיגיטלית ■ רפואה מותאמת אישית

22.12.2019, 12:12

ד"ר גידי שטיין מספר לנו על הפתרון המבוסס על בינה מלאכותית של החברה, למניעת טעויות מסכנות חיים במתן מרשמים למטופלים.
איך למנוע טעויות במרשמים למטופלים באמצעות בינה:

eyeLand: אפליקציה לאיחוד וניהול כלל המידע הרפואי של המטופל
רעות שור, מנכ"לית eyeLand, חברה בשלב ה-פרה-סיד אשר מפתחת בימים אלה פלטפורמה ייעודית לאיחוד וניהול כלל המידע הרפואי של החולה בטלפון החכם במטרה לסייע בשיפור ההיענות לטיפול. בשלב הראשוני האפליקציה של eyeLand תתמקד במחלות עיניים אך בהמשך המטרה היא לפתח אפליקציה גנרית.
אפליקציה לאיחוד וניהול כלל המידע הרפואי של המטופל

8400: להפוך את תעשיית טכנולוגיית הבריאות למנוע הצמיחה של ישראל
קרן הבריאות 8400 הוקמה על ידי מריוס נכט וד"ר יאיר שינדל בשיתוף עם יובל קבילי מקרן הון הסיכון aMoon ושותפים בקרן IBF. חבורת אנשים זו הבינה כי מעבר להשקעה בחברות יש עוד הרבה דברים שצריך לעשות כדי להפוך את תעשיית טכנולוגיית הבריאות למנוע צמיחה בישראל. מיכל קהאן, יזמית וסמנכ"לית ארגון 8400 מספרת- "8400: להפוך את תעשיית טכנולוגיית הבריאות למנוע הצמיחה של ישראל"

חברת המסחור של בית החולים הדסה תורמת לקידום הבריאות הדיגיטלית
מוזמנים להאזין לשיחה עם ד"ר תמר רז – מנכ"לית הדסית - חברת המסחור של בית החולים הדסה. ד"ר תמר רז מתארת בפנינו כיצד החברה בהובלתה מניעה קדימה את מחקר הפיתוח והמדע ותורמת לקידום הבריאות הדיגיטלית בישראל.
"בית החולים הדסה תורמת לקידום הבריאות הדיגיטלית "

רשות החדשנות תומכת ברפואה דיגיטלית: אהרון אהרון
מר אהרון אהרון - מנכ"ל רשות החדשנות משוחח איתנו מכנס דה מרקר 2020 לחדשנות בבריאות - על השינויים המשמעותיים שחלו בתחום הרפואה הדיגיטלית בשנתיים האחרונות, על האופן בו רשות החדשנות תומכת בפרויקטים רבים בהיקף של 1.7 מיליארד שקל, 500 מיליון ₪ מהם בתחום מדעי החיים. אהרון אהרון משתף בתכניות הפיילוטים שרשות החדשנות מקדמת וכמובן על החזון לשנים הקרובות.
"רשות החדשנות תומכת ברפואה דיגיטלית: אהרון אהרון"

שינויים ותמורות ברפואה הדיגיטלית: פרופ' אייל שוורצברג
פרופסור אייל שוורצברג - מנכ"ל נאופרם קיור, מקבוצת ניאופארם ומרכז התוכנית לתואר שני ברוקחות קלינית קהילתית וניהול רגולטורי באוניברסיטת בן גוריון. אייל משוחח איתנו מכנס חדשנות בבריאות של דה מרקר – ומציין את היכולת להגיע אל המטופל ולהתאים לו את מה שהוא צריך כעל השינוי המשמעותי ביותר שחל בתחום הרפואה הדיגיטלית בשנתיים האחרונות ועל מהלכים דיגיטליים נוספים שמשפיעים ומייעלים את התחום. אייל מדבר גם על השינוי האישי שהוא חווה ברמה המקצועית מעמדת הרגולטור לעולם העסקי.
"שינויים ותמורות ברפואה הדיגיטלית: פרופ' אייל שוורצברג"

רפואה מותאמת אישית
מר שמוליק בן יעקב, יו"ר האגודה לזכויות החולה, בשיחה מכנס חדשנות בבריאות של דה מרקר. שמוליק מדבר איתנו על רפואה מותאמת אישית – כיצד היא תשפיע על החולים, כיצד מסנכרנים בין טכנולוגיה מתקדמת לרגולציה ועל אי השוויון הקיים היום ברפואה.
"רפואה מותאמת אישית"

תגובות