• יו"ר: פרופ' חיים שירין
  • מזכיר: ד"ר ליאור כ"ץ
  • גזבר: פרופ' ריפעת ספדי
  • חברי איגוד: ד"ר טובה רייניס, ד"ר מיכל אופנהיים, ד"ר נעים אבו-פרחה וד"ר לב ליכטנשטיין
חדשות

ארבעה רופאים מונו לתפקידי ניהול בכירים במרכז הרפואי "מאיר"

פרופ' יהודה רינגל מונה למנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, ד"ר נירית לב למנהלת המחלקה לנוירולוגיה, ד"ר דני אלון למנהל פנימית א' וד"ר אלינה ויסמן-ברנר למנהלת יחידת האולטרסאונד

המרכז הרפואי "מאיר" בכפר-סבא (צילום: יח"צ)

המרכז הרפואי "מאיר" בכפר סבא הודיע בסוף השבוע על מינוי ארבעה רופאים בכירים למנהלי מכונים ומחלקות בבית החולים. פרופ' יהודה רינגל מונה למנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה; ד"ר נירית לב מונתה למנהלת המחלקה לנוירולוגיה; ד"ר דני אלון מונה למנהל פנימית א'; וד"ר אלינה ויסמן-ברנר מונתה למנהלת יחידת האולטרסאונד באגף נשים ומיילדות.

פרופ' יהודה רינגל (צילום: "מאיר")

פרופ' רינגל הוא בוגר בהצטיינות של לימודי רפואה בטכניון בחיפה ולימודי מאסטר ברפואה פנימית באוניברסיטת תל אביב. בשנים האחרונות ניהל את המרכז הקליני להפרעות תפקודיות ותנועתיות במערכת העיכול בבית החולים האוניברסיטאי של צפון קרולינה, בצ'פל היל (Chapel Hill – UNC), ושימש כרופא בכיר ומ"מ מנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה ב"בילינסון".

בנוסף הוא עוסק במחקר קליני ויישומי בתחומים הקשורים בפיזיולוגיה של מערכת העיכול. בשנים האחרונות התמקדו מחקריו בחקר המיקרוביום האנושי, במערכת החיסון של המעי ובהתפתחות תסמינים ומחלות מעיים.

פרופ' רינגל גם חבר בוועדות מקצועיות בתחומי מחקר ואקדמיה ועורך-חבר וחבר מערכת בעיתונות המדעית המובילה בתחום הגסטרואנטרולוגיה. הוא גם פרופ’ חבר אורח בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

פרופ' רינגל החליף בתפקידו ב"מאיר" את פרופ' פרדי קוניקוף, שפרש לגמלאות לאחר שניהל את מכון הגסטרו ב-13 השנים האחרונות.

ד"ר נירית לב (צילום: "מאיר")

ד"ר לב היא בוגרת לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב והתמחתה בנוירולוגיה במרכז הרפואי רבין-בילינסון, שם שימשה כרופאה בכירה במחלקה הנוירולוגית. היא מתמחה בהפרעות תנועה ובכאבי ראש.

ד"ר לב עוסקת במחקר בתחומים מגוונים ביניהם: מחקר מעבדתי בנושאי ההזדקנות ומנגנוני ההגנה מפני תהליכי ניוון ופגיעה במערכת העצבים המרכזית, בסיבות גנטיות למחלת פרקינסון ובהשפעתן על מנגנוני התפתחות המחלה וכן במחקר קליני בתחום הפרעות תנועה. ד"ר לב משמשת גם כמרצה בכירה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.

היא החליפה בתפקיד הניהולי ב"מאיר" את ד"ר קולין קליין, שניהל את המחלקה ב-10 השנים האחרונות ופרש לגמלאות.

ד"ר דני אלון (צילום: "מאיר")

ד"ר אלון הוא בוגר לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה ברפואה פנימית ובמחלות זיהומיות במרכז הרפואי מאיר. בשנים האחרונות שימש כרופא בכיר במחלקה פנימית ב' במרכז הרפואי רבין-בילינסון, במרכז האיידס במרכז הרפואי "איכילוב" בתל-אביב ובמרפאת המטיילים ב"מאיר".

בנוסף לעיסוקו הקליני הוא עוסק גם במחקר במגוון תחומים: תגובתיות לחיסוני צהבת B בקרב נשאי HIV, דפוסי התגובה לזיהומים בחולי אי ספיקת לב, דפוסי נפיצות זני סטפילוקוק עמיד למטיילים בישראל והשפעתם של טיפולים אנטיביוטיים אמפיריים על התוצאים הקליניים במטופלים עם אלח דם הנגרם על-ידי חיידקים עמידים. ד"ר אלון גם מרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

ד"ר אלון החליף בתפקידו החדש את פרופ' מיכאל לישנר, שניהל את מחלקה פנימית א' למעלה מ-20 שנה, ובאחרונה מונה כראש מכון "מאיר" למחקר.

ד"ר אלינה ויסמן-ברנר (צילום: "מאיר")

ד"ר וייסמן-ברנר היא בוגרת לימודי רפואה בטכניון בחיפה והתמחתה במיילדות וגניקולוגיה במרכז הרפואי רבין-בילינסון. את ה-Fellowship ביצעה ב-Lenox-Hill Hospital בניו יורק.

ב-10 השנים האחרונות שימשה כרופאה בכירה ביחידת האולטרסאונד של מחלקת נשים ומיילדות במרכז הרפואי שיבא. בנוסף, היא מרצה בכירה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. היא פירסמה עד כה עשרות מאמרים בכתבי עת בינלאומיים בתחום האולטרסאונד במיילדות וגניקולוגיה.

ד"ר וייסמן-ברנר החליפה בתפקידה החדש את פרופ' רוני טפר, שניהל את היחידה קרוב ל-30 שנה וממשיך לנהל את ה"סימולטק" - מרכז הסימולציה הרפואית של "כללית" הפועל במרכז הרפואי מאיר.

הנהלת בית החולים איחלה לרופאים הבכירים הצלחה בתפקידי הניהול החדשים שלהם והביעה תקווה שיקדמו את הטיפול הרפואי, המחקר וההוראה ב"מאיר".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  המרכז הרפואי "מאיר",  ניהול
תגובות