• יו"ר: ד"ר אורי סגול
  • מזכירה: ד"ר פביאנה בנימינוב
  • חברי ועד: ד"ר אמאני בשארה, ד"ר גיל בן יעקב, ד"ר דוד ירדני, ד"ר דורון בולטין, פרופ' מחמוד מחמיד
חדשות

שלושה רופאים מונו לתפקידים בכירים במרכז הרפואי "רמב"ם"

פרופ' נעים שחאדה מונה למנהל המכון האנדוקריני, ד"ר איל פרוכטר מונה למנהל המחלקה הפסיכיאטרית ופרופ' יהודה חוברס מונה למנהל מכון המחקר הרפואי בבית חולים

המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה (צילום: "רמב"ם")

המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה הודיע על קידומם של שלושה רופאים בכירים לתפקידי ניהול. פרופ' נעים שחאדה מונה למנהל המכון האנדוקריני, ד"ר איל פרוכטר מונה למנהל המחלקה הפסיכיאטרית ופרופ' יהודה חוברס מונה למנהל מכון המחקר הרפואי בבית חולים.

פרופ' נעים שחאדה (צילום: "רמב"ם")

פרופ' נעים שחאדה (צילום: "רמב"ם")

פרופ' שחאדה שימש עד כה כמנהל המרפאה לסוכרת ילדים ומתבגרים ובעיות השמנה בבית החולים לילדים "רות" ברמב"ם. הוא בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, התמחה ברפואת ילדים ובאנדוקרינולוגיה ב"רמב"ם" ובאוניברסיטת קולורדו בארה"ב.

כמו כן, זכה פרופ' שחאדה בפרס "הרשל ריץ" לחדשנות מדעית ובפרס מחקר ע"ש ריימונד ומרים קליין, מטעם הטכניון. בין תחומי מחקריו העיקריים: פתוגינזה ומניעה של סוכרת מסוג 1 והשפעתו על אינסולין הניתן דרך הפה על מערכת העיכול.

ד"ר איל פרוכטר (צילום: "רמב"ם")

ד"ר איל פרוכטר (צילום: "רמב"ם")

ד"ר פרוכטר היה עד כה רופא בכיר במחלקה הפסיכיאטרית. הוא סיים לימודי רפואה בהצטיינות בפקולטה לרפואה בטכניון. בנוסף, הוא הוא בעל תואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן-גוריון ומינוי של פרופ' אורח באוניברסיטת דרום קליפורניה בלוס-אנג'לס, במכון המחקר של בית הספר לעבודה סוציאלית, בתחום חקר וטיפול בפוסט-טראומה.

לאורך מרבית הקריירה המקצועית שלו שירת ד"ר פרוכטר בצה"ל ובתפקידו האחרון היה ראש מחלקת בריאות הנפש בצה"ל. הוא עומד לקראת שחרור בדרגת אלוף משנה. בתוקף תפקידיו עסק לאורך השנים בהדרכה ובהוראת רופאים מתמחים, סטודנטים לרפואה, פסיכולוגיה ועבודה סוציאלית.

פרופ חוברס הוא מנהל המכון הגסטרו-אנטרולוגי ב"רמב"ם" ועתה מחליף בתפקיד מנהל מכון המחקר את פרופסור מיקי אבירם, שפרש לגמלאות. פרופ' חוברס מרצה בפקולטה לרפואה של הטכניון ומאז 2008 חבר במכון המחקר הרפואי ברמב״ם.

פרופ' יהודה חוברס (צילום: "רמב"ם")

פרופ' יהודה חוברס (צילום: "רמב"ם")

פרופ' חוברס סיים לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון והשתלם במשך שלוש שנים במעבדה לאימונולוגיה של דרכי העיכול באוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו. שטחי המחקר שלו הם: הבנת יחסי הגומלין בין חיידקי המעי למערכת החיסון וחשיבות תהליכים אלו למנגנוני המחלה במחלות מעי דלקתיות. בנוסף, חוקר פרופ' חוברס את מנגנוני הפעילות של תרופות המשמשות לטיפול במחלות מעי דלקתיות. בתחום הקליני מתרכז פרופסור חוברס במחלות מעי דלקתיות כרוניות (קרוהן, קוליטיס כיבית) ובדלקת משנית לנזקי קרינה.

מכון המחקר הרפואי ב"רמב״ם" מהווה יחידה מרכזית באגף המחקר - מסגרת המיועדת לעידוד המחקר היישומי ולתרגום התגליות למיטת החולה ולקידום הרופא החוקר בבית החולים, בשיתוף עם הטכניון.

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  פרופ' נעים שחאדה,  ד"ר איל פרוכטר,  פרופ' יהודה חוברס
תגובות