• יו"ר: ד"ר אורי סגול
  • מזכירה: ד"ר פביאנה בנימינוב
  • חברי ועד: ד"ר אמאני בשארה, ד"ר גיל בן יעקב, ד"ר דוד ירדני, ד"ר דורון בולטין, פרופ' מחמוד מחמיד
חדשות

מחקרים בתרופות ותכשירים חדשים לטיפול ב-HCV יוצגו בקונגרס הכבד הבינ"ל החודש

הקונגרס יתקיים בברצלונה באמצע אפריל; חברת AbbVie מסרה, כי 25 תקצירי מחקרים הנעשים במסגרת תכנית הניסויים הקלינית שלה לתרופות לטיפול במחלות כבד קשות וכרוניות אושרו להצגה

מחקר מדעי, פיתוח תרופות, בדיקות (צילום: אילוסטרציה)

25 תקצירי מחקרים הנעשים במסגרת תכנית הניסויים הקליניים של חברת AbbVie בתרופות חדשניות לטיפול במחלות כבד כרוניות קשות אושרו להצגה בקונגרס הכבד הבינלאומי, שייערך בברצלונה ב-17-13 באפריל; כך מסרה החברה.

בין המחקרים שיוצגו צפויים להיות מחקרים התומכים בתוצאות הטובות של הניסויים הקליניים של AbbVie לטיפול באמצעות תרופת VIEKIRAX (שילוב של Ombitasvir, Partiaprevie ו-Ritonavir) והתרופה לנטילה חד- יומית EXVIERAי(Dasabuvir) – שתיהן לטיפול בהפטיטיס C כרוני (HCV) גנוטיפ 1 ו-4, בכלל זה חולים עם צמקת כבד מפוצה (Compensated Cirrhosis).

החברה מסרה, כי בנוסף לאלו יוצגו בכנס נתונים מתכנית הניסויים שלה בתרופות ל-HCV, הכוללת שתי תרופות פטנט המסומנות כיום בשמות-הקוד ABT493 ו-ABT530. תרופות אלה ניתנות במשלב בנטילה חד-יומית לטיפול בדלקת הכרונית מגנוטיפים 1 עד 6. הניסויים בודקים כיצד השפיעו על החולים לאחר 8 שבועות בלבד. כן יוצגו נתונים בטיפול ב-HCV מגנוטיפים 3-1 לחולים ללא צמקת כבד.

המחקרים נועדו לבחון את הבטיחות והיעילות של התרופות, לצד הטולרנטיות אליהן. אחד המחקרים נעשה בקרב בוגרים במצרים עם HCV גנוטיפ 4 ומחקרים אחרים נעשו בארה"ב, באוסטרליה, בקנדה, בניו זילנד ובשווייץ, שבהן התרופות אושרו.

נושאים קשורים:  חדשות,  חברת "אבווי",  קונגרס הכבד הבינלאומי,  תרופות,  מחקר,  ניסוי קליני,  HCV