• יו"ר: ד"ר אורי סגול
  • מזכירה: ד"ר פביאנה בנימינוב
  • חברי ועד: ד"ר אמאני בשארה, ד"ר גיל בן יעקב, ד"ר דוד ירדני, ד"ר דורון בולטין, פרופ' מחמוד מחמיד
חדשות

שני מינויים חדשים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה

פרופסור בנימין ברנר מונה למנהל המערך ההמטולוגי ופרופסור יהודה חוברס יעמוד בראש מכון הגסטרו

פרופסור בנימין ברנר (צילום: פיוטר פליטר)

פרופסור בנימין ברנר (צילום: פיוטר פליטר)

פרופסור בנימין ברנר מונה למנהל המערך ההמטולוגי במרכז הרפואי רמב"ם ופרופסור יהודה חוברס מונה לראש מכון הגסטרו.

פרופסור ברנר מחליף את פרופסור יעקב רואו. המערך ההמטולוגי ברמב"ם כולל יחידות מובילות בתחום הרפואי הקליני והמחקרי, יחידת השתלות מוח עצם, יחידת אשפוז, טיפול וכן את היחידה לקרישת דם. פרופסור ברנר הוא בוגר הפקולטה לרפואה של הטכניון ועתה משמש בה כפרופסור מן המניין וכמחזיק בקתדרה למחקרי לוקמיה, ע"ש קאסטר.

תחומי פעילותו העיקריים הם אבחון וטיפול במצבי קרישויות יתר, מצבים מולדים ונרכשים וכן אבחון וטיפול בנטייה לדמם באופן מולד ונרכש. את התמחותו בהמטולוגיה רכש ברמב"ם והוא השתלם באוניברסיטת רוצ'סטר בארה"ב.

פרופסור יהודה חוברס (צילום: אדוארד קפארוב)

פרופסור יהודה חוברס (צילום: אדוארד קפארוב)

תחומי המחקר העיקרים שבהם הוא מתמקד הם מנגנוני קרישה בנשים בהיריון, טיפולים הורמונליים, קרישה וסרטן, קרישה בטיסות וטיפול בנוגדי קרישה חדשים.

פרופסור חוברס נכנס לתפקידו כמנהל מכון הגסטרו, לאחר שכיהן כמ"מ של פרופסור רמי אליקים, שסיים עתה את תפקידו. נוסף לתפקיד החדש, מנהל פרופסור חוברס את השירות למחלות מעי דלקתיות ברמב"ם, הוא חבר בפקולטה לרפואה בטכניון, ומאז 2008 הוא חבר במכון המחקר  Legacy Heritage Clinical Research Institute במרכז הרפואי רמב"ם.

שטחי המחקר שבהם הוא מתמקד הם הבנת יחסי הגומלין בין חיידקי המעי למערכת החיסון, חשיבות תהליכים אלו למנגנוני המחלה במחלות המעי הדלקתיות והכרוניות קרוהן, קוליטיס כיבי ודלקת משנית לנזקי קרינה וכן מנגנוני הפעילות של תרופות שונות לשם טיפול במחלות הללו.

את תאריו הראשונים קיבל פרופסור חוברס באוניברסיטת בן גוריון ונגב ובהמשך השתלם שלוש שנים במעבדה לאימונולוגיה של דרכי העיכול באוניברסיטת קליפורניה, בסן דייגו.

פרופסור חוברס זכה בשנים האחרונות בשורה של פרסים ביניהם ה-Advanced research training award מהאיגוד האמריקאי לגסטרואנטרולוגיה, ופרס החוקר המצטיין במרכז הרפואי שיבא, שבו זכה פעמיים. נוסף לפעילותו באיגוד הישראלי למחלות דרכי העיכול, חבר פרופסור חוברס באיגוד האמריקאי לגסטרואנטרולוגיה, באיגוד האירופי למחלות המעי הדלקתיות (ECCO) ובוועדה המדעית של הארגון. עתה הוא גם נציג ה-ECCO בוועדה המדעית של האיגוד האירופי לגסטרואנטרולוגיה (UEGF).

פרופסור חוברס הוא גם עורך נלווה ב-Journal of Crohn's and Colitis וחבר במועצת המערכת של GUT. הוא השתתף בכתיבתם של יותר מ-60 מאמרים בעיתונות המקצועית והוא מוזמן קבוע להרצאות אורח בכנסים בין לאומיים. על שמו רשום פטנט לטיפול בהליקובקטר פילורי והוא היזם והמנחה הרפואי בחברת VECTA מכפר סבא.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופסור בנימין ברנר,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  פרופ' יהודה חוברס
תגובות