• יו"ר: ד"ר אורי סגול
  • מזכירה: ד"ר פביאנה בנימינוב
  • חברי ועד: ד"ר אמאני בשארה, ד"ר גיל בן יעקב, ד"ר דוד ירדני, ד"ר דורון בולטין, פרופ' מחמוד מחמיד
חדשות

ארגון הבריאות העולמי : ה-E-Coli שהתפרץ באירופה הוא מזן לא מוכר

מומחית מטעם ה- WHO: "מדובר בחיידק מזן חדש , לא מוכר לנו, ושמעולם לא בודד מחולים קודם לכן"

ארגון הבריאות העולמי (WHO) מסר היום (ה') כי חיידק ה-E-Coli שהתגלה בירקות באירופה וגרם להתפרצות הקטלנית שגבתה עד כה חייהם של לפחות 17 בני אדם ב-9 מדינות, הוא מזן חדש שלא נראה עד כה. את ההודעה מסרה ד"ר הילדה קרוז (Hilde Kruse), מומחית לבטיחות מזון ב-WHO, לסוכנות החדשות AP.
על פי הודעתה, ממצאים ראשוניים מהניתוח הגנטי של החיידק הצביעו על כך שעבר מוטציה משני זנים של חיידקי אי-קולי שונים. הוא בעל "גנים קטלניים" כהגדרתה, שעשויים להסביר את הסיבה למקרי המוות הרבים.
"מדובר בזן חדש, לא מוכר לנו שמעולם לא בודד מחולים קודם לכן", מסרה ד"ר קרוזה. לחיידק "מאפיינים שונים שהופכים אותו למדבק יותר וליצרן של רעלנים".
עד כה מתו 16 בני אדם בגרמניה ואדם בשבדיה אחרי שנדבקו בחיידק הגורם לתסמונת HUS התוקפת את הכליות ועלולה לגרום נזק לכבד. יותר מ-1,500 בני אדם נדבקו, בהם 470 שפיתחו את התסמינים הקשים, נמסר על-ידי ד"ר קרוזה.
על פי ארגון הבריאות הבינלאומי, עד כה התפרצות החיידקים אותרה ב-9 מדינות אירופיות: אוסטריה, דנמרק, גרמניה, הולנד, נורבגיה, ספרד, שבדיה, שווייץ ובריטניה. שני חולים הגיעו לארה"ב מאירופה. עדיין לא התגלתה הסיבה המדויקת להתפרצות.רשויות הבריאות בגרמניה הזהירו את התושבים שלא לאכול מלפפונים, תפוחי אדמה או חסה אורגניים. מרבית החולים שמחוץ לגרמניה נחשפו לירקות המורעלים בעת שהותם במדינה.

למידע המלא באתר של WHO

נושאים קשורים:  חדשות,  E. coli,  ארגון הבריאות העולמי
תגובות